KZA Przedsiębiorstwo Automatyki i Telekomunikacji S.A. jest firmą prowadzącą działalność w zakresie automatyki i sterowania ruchem kolejowym, telekomunikacji i energetyki.

Firma prowadzi również działalność produkcyjną w zakresie urządzeń bezpieczeństwa ruchu kolejowego. Zespół tworzy doświadczona kadra inżynieryjno-techniczna pracująca w branży od wielu lat.

Doświadczenia zdobyte przy realizacji szeregu skomplikowanych projektów inwestycyjnych pozwalają nam podejmować kolejne trudne wyzwania.

Władze Spółki

Zarząd:

Marcin Augustowski – Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny
Jerzy Czerlunczakiewicz – Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Techniczny
Tomasz Miłek – Członek Zarządu, Dyrektor ds. Realizacji Kontraktów

Rada nadzorcza:

Ryszard Szczygielski – Przewodniczący Rady Nadzorczej
Kazimierz Frąk – Członek Rady Nadzorczej
Henryk Staniewski – Członek Rady Nadzorczej
Marek Migasiuk – Sekretarz

Historia

Spółka istnieje od roku 1998. Zajmuje się produkcją i montażem urządzeń automatyki kolejowej i drogowej, elektroenergetyki i teletechniki. Szczegółowy zakres wykonywanych usług znajduje się w ofercie produkcyjnej.

W roku 2004 w drodze prywatyzacji bezpośredniej Spółka zakupiła od Skarbu Państwa przedsiębiorstwo państwowe Kolejowe Zakłady Automatyki w Lublinie. Przejęcie Kolejowych Zakładów Automatyki pozwoliło na uzyskanie wysokokwalifikowanych specjalistów wraz z 60-cio letnią tradycją tego przedsiębiorstwa i doświadczeniem popartym Certyfikatem Jakości ISO 9001. Dzięki temu zakupowi rozszerzono ofertę o przemysłową produkcję urządzeń elektroenergetycznych służących do zasilania, rozdzielania i sterowania energią elektryczną.

historia_small